Zasłony młodzieżowe

Przy aranżowaniu wystroju pokoju każdy zwraca uwagę na dodatki. Zaczynamy z reguły od ścian i kończymy na zasłonach na wymiar. To właśnie tą ostatnią częścią wieńczy cały projekt wnętrza, jeśli malujesz ściany na szaro lub niebiesko, to zasłon w pokoju młodzieżowym nie wybierzesz w takim samym odcieniu. Dobrze dobrane zasłony młodzieżowe przełamują jednolitą stylistykę wnętrza. Dzięki nim wprowadzisz do pomieszczenia swojego dziecka zupełnie nową świeżość za co na pewno Ci podziękuje! Jakie rozwiązanie pozwoli Ci lepiej zagospodarować pokój? Które zasłony młodzieżowe są wręcz idealne i jak je dobierać? Dowiedz się!

Jakie zasłony młodzieżowe wybrać?

Wszystko zależy od tego w jakiej stylistyce zostało urządzone wnętrze. Zasłony młodzieżowe można postrzegać w dwojakim aspekcie. W pierwszym przełamują cały wystrój, a w drugim dostosowują się do niego. Jeśli pokój dziecka jest malowany w chłodnej szarości, to możesz dopełnić go zasłonami młodzieżowymi w kolorze antracytu o ciemniejszym odcieniu. Inną kwestią będzie ciekawy wzór, który z pewnością sprawi, że pokój nastolatka będzie miejscem, w którym nie tylko odpocznie, ale równie chętnie spotka się ze swoimi znajomymi. Sprawdź zasłony kolorowe, zasłony do sypialni, a także zasłony na tunel

Zasłony młodzieżowe - Jaką funkcję pełnią ?

Warto wspomnieć, że nie są one wyłącznie dekoracją, a pełnią bardzo ważną rolę. Zasłony młodzieżowe dopełniają całości i pomagają odpowiednio regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Zasłony młodzieżowe pod tym kątem muszą być właściwie dobrane. Wieszane od sufitu muszą zakrywać całe okno i dodatkowo ułatwiać dziecku wysypianie się. W tym celu bardzo dobrym wyborem będą zasłony zaciemniające. Dobrze jest przemyśleć takie z jak najgrubszym splotem, który ograniczy słońce wpadające rano i dodatkowo izolują pomieszczenie od wahań temperatur. Co więcej zasłony młodzieżowe mogą być elementem wystroju pomieszczenia, który subtelnie wskaże na zainteresowania dziecka, czy będzie motywował go do rozwoju swoich pasji.

Jak wybrać zasłony młodzieżowe dla nastolatka?

Przede wszystkim nie dokonuj wyboru za swojego nastolatka! Zapytaj go jakie chce mieć zasłony młodzieżowe w swoim pokoju. Każde dziecko wie co mu się podoba i będzie sprawiało przyjemność. Wspólny wybór to także idealna szansa na rozmowę z dzieckiem i rozwój Waszej relacji. Zastanów się tylko nad tym czy zasłony młodzieżowe mają być długie, czy też krótkie. Resztę pozostaw dziecku w kwestii wzoru, a czasami nawet koloru. Samo będzie dokonywało zakupu i na pewno będzie za to wdzięczne!