Ręczniki bawełniane

Niektórzy nie zauważają, że niektóre tkaniny bywają bardziej chłonne inne zaś szybciej schną lub są po prostu miększe. Ręczniki bawełniane ze względu na stosunek jakości do ceny to najczęstszy wybór klientów. Zresztą nie bez powodu, gdyż tanie ręczniki często mogą być wykonane nieprawidłowo i rozpadać się nawet w rękach w czasie wycierania pozostawiając charakterystyczny osad na skórze. W jaki sposób wybrać odpowiedni przeplot ręcznika? Jak dopasować ręcznik bawełniany pod własne preferencje? Czy bawełna to materiał dobry pod kątem ręczników hotelowych? Dowiedz się!

Ręczniki hotelowe to często ręczniki bawełniane?

Głównie ze względu na ogromną uniwersalność materiału. Ręczniki bawełniane są miękkie i na dodatek proste w praniu. Do tanich ręczników często używa się przeważnie jednego z dwóch rodzajów przędzy. W praktyce różnią się one od siebie diametralnie, gdyż mogą być wykonane np. z przędzy klasycznej lub bezwrzecionowej. Wszystkie ręczniki tego typu w pierwszym rodzaju mają trwalszy skręt, a przy tym są miękkie. Natomiast przędza bezwrzecionowa będzie na pewno bardziej szorstka w dotyku i mniej sprężysta. Z perspektywy nawet taniego ręcznika lepiej jest zdecydować się na typ z przędzy klasycznej, ale nie jest to żadna reguła. Wszystko zależy od preferencji i ostatecznego przeznaczenia.

Czy ręcznik szybkoschnący może być ręcznikiem bawełnianym?

Dlaczego nie? Tutaj główną kwestią pozostaje jakie domieszki materiałowe zostały wykorzystane w produkcji. Ręczniki 600-650 gr/m2 dla przykładu nie będą mogły być szybkoschnące i są raczej typowym wyborem do łazienki, ale nie na basen. Dodatkowo ręcznik bawełniany jest wręcz idealny z perspektywy miękkości i komfortu. Trzeba niestety kilku cieplejszych popołudni, aby wyschły więc na pewno nie można kwalifikować takich produktów jako ręczniki szybkoschnące, jeśli zostały wykonane w 100% z bawełny. Natomiast wszelkie domieszki materiałów syntetycznych będą szybsze w suszeniu. 

Czy warto kupić ręczniki bawełniane z dodatkiem bambusa?

W tym aspekcie jak najbardziej! Ręczniki bawełniane z domieszką bambusa posiadają nie tylko bardziej wytrzymałe parametry, ale na dodatek mają właściwości antybakteryjne. Warto kupić nawet kilka par, aby używać ich naprzemiennie. Bambusowe ręczniki bawełniane pozwalają wysuszyć się po kąpieli w czystości i będą idealnym wyborem jako ręczniki łazienkowe. Jeśli planujesz też spędzić kilka przyjemnych popołudni nad wodą to możesz wykorzystać taki produkt, jednak regularnie nie będzie to dobrym pomysłem. Tani ręcznik bambusowy zmieści się także w torbie, gdyż jest zdecydowanie bardziej sprężysty i elastyczny niż klasyczny ręcznik bawełniany.