Zasłony na taśmie

Obecnie w mieszkaniach spotyka się szerokie spektrum systemów do montażu zasłon. Taśma to jeden z nich, który bardzo często spotykany jest w nowoczesnym budownictwie. Jednak niejednokrotnie wykorzystywane są również klasyczne karnisze. W tym wypadku omówimy jednak zalety, które posiadają zasłony na taśmie i jakie dobrać pod swoje indywidualne preferencje. Czy wiesz jak wybrać konkretny model i czym się sugerować? Może lepszym wyborem będą zasłony na przelotkach? Sprawdź tutaj!

Zasłony na taśmie - czym są w praktyce?

Zasłony na taśmie jeden z bardziej wielozadaniowych elementów wystroju pomieszczenia. Poza funkcją praktyczną, którą jest ograniczanie światła wpadającego do pokoju czy zapewnienie odrobiny prywatności więcej – to zasłony na taśmie artykułem dekoracyjnym. Będą więc doskonałym elementem wyposażenia, który sprawdzi się w wielu aranżacjach. Dodatkowo produkty tego typu pełnią bardzo ważną funkcję ozdobną, która optycznie zwiększa lub zmniejsza pomieszczenie. Wszystko to natomiast za sprawą barw. Ciepłe odcienie powodują, że mieszkanie będzie nieco mniejsze, a zimne kolory spowodują, że będzie bardziej przestrzenne.

Czym różnią się zasłony na taśmie od innych zasłon?

Przede wszystkim wymagają one różnych taśm montażowych i karniszy. Nie każde mieszkanie ma oba rodzaje mocowań, a w szczególności jeśli decydujemy się na wynajem. Często wtedy jest skazani na to, co znajduje się już pod sufitem. Zasłony na taśmie wymagają specjalnych żabek i szyn montażowych. W przypadku karniszy otrzymamy podobne rezultaty, jednak nie możemy mylić ze sobą sposobu zawieszania, gdyż żabek nie wepniemy w karnisz chyba że, zakupimy odpowiednie mocowanie. Do tego zasłony na taśmie są z reguły nieco dłuższe niż zasłony na przelotkach przez co mogą ocierać się o podłogę jeśli źle dobraliśmy rozmiar. W swojej ofercie posiadamy również pościele do sypialni, pościele w kwiaty, pościele w liście, a także prześcieradła.

Czym są zasłony na taśmie?

W praktyce to nic innego jak zasłony z wszytą specjalną taśmą marszczącą, która pozwala na włożenie w nią żabek. Na tych z kolei możemy zawiesić całość w odpowiednim systemie montażowym. Zasłony na taśmie kupić można w wariancie gotowym jak i takim, w który wszyć trzeba taśmę samodzielnie. Jeśli posiadasz zasłony szyte na wymiar to taśma sprawia, że ułożysz je jeszcze specjalne fale np. pionowe, symetryczne czy o jednakowym kształcie. Wszystko w zależności od Twoich indywidualnych preferencji. Można osiągnąć dzięki zasłonom na taśmie różny stopień marszczenia. Często wykorzystuje się taśmy w stosunku 1:2, które pozwalają marszczyć lub też zawieszać idealnie prosty materiał. Zachęcamy do sprawdzenia kategorii : prześcieradła jerseyprześcieradła bawełniane - szeroki wybór w atrakcyjnych cenach.