Pościel w kratę

Brak produktów w tej kategorii

Wyszukaj to, czego szukasz

Niektórzy uważają, że obecnie nie należy ona do najmodniejszych wyborów. Pościel w kratę zawsze wydawała się niezwykle klasyczna. Nic jednak bardziej mylnego! Obecnie kratka powraca na salony. Pojawia się coraz częściej nawet na garniturach, które klasycznie zawsze były jednolite. Pościel do sypialni jest niezwykle ważnym element w trakcie naszego wieczornego rytuału. To właśnie ona odpowiada za to z jakim samopoczuciem ostatecznie kończymy nasz dzień. Niektórzy preferują kwieciste wzory, a innym wystarczy w 100% pościel w kratę, która na dodatek idealnie wpasuje się np. w artykuły dekoracyjne o podobnej stylistyce.

Jak dobrać pościel w kratę pod swoje własne preferencje?

Tutaj trzeba w szczególności zastanowić się nad tym jaki rozmiar wybrać. Każde łóżko jest inne tak jak materac. To natomiast oznacza, że klient wybierze inną pościel w kratę, a być może nawet kilka sztuk o innym rozmiarze. Najczęściej występującym standardem będą pościele 160x200, gdyż są to zazwyczaj miejsca dla spania dla jednej lub dwóch osób, które zmieszczą się praktycznie każdym, nawet mniejszym mieszkaniu i nie zabierają zbyt dużo miejsca. Zdecydowanie rzadziej przydaje się pościel 220x200 w kratę, gdyż w tym wypadku takie łoża to ogromne i luksusowe miejsca do spania, na które trzeba wygospodarować masę miejsca, ale za to wygodnie można przewracać się z boku na bok przez całą noc.

Czy wiesz jaką pościel w kratę zakupić?

Rozmiar to jedno, a co z kwestią materiału, z którego jest wykonana? Tutaj odpowiedzią będzie definitywnie sfera preferencji. Pościel w kratę można kupić zarówno z satyny, jak i z bawełny. Dodatkowo w ofercie by Bagdad znajduje się również wiele modeli z domieszką innych tkanin z np. tworzyw sztucznych. Podstawową różnicą pomiędzy poszczególnymi pościelami w kratę będzie ciepło jakie zapewniają, a także kwestia związana z cyrkulacją powietrza.

Pościele w kratę sztuczne czy z naturalnych włókien?

Naturalne sploty z np. bawełny przepuszczają o wiele więcej powietrza, a to oznacza, że nie będziemy się pod nimi pocić w lecie. Jednak w zimie częściej przydają się bardziej sztuczne pościele w kratę, które ułatwią nam zachowanie komfortu termicznego w trakcie wypoczynku w nocy. Jednak nie znaczy to, że np. naturalna bawełna nie będzie dobra na zimę. Bardzo dużo w tym aspekcie zależy także od grubości pościeli. Trzeba więc dopasować zarówno grubość, jak i materiał do naszych oczekiwań. Idealne dopasowanie pościeli w kratę do naszych oczekiwań pozwoli nam przyjemnie i w pełnym komforcie wypocząć.