Zasłony na przelotkach

Na rynku dostępne jest szerokie spektrum metod wieszania. Jeśli wybierzesz zasłony na taśmie to będziesz musiał użyć żabek i szyny montażowej. Natomiast w przypadku zasłon na przelotkach będziesz mógł wykorzystać zdecydowanie większą ilość systemów zawieszania. Ostatecznie w dużej mierze zależy od tego, jakie karnisze masz zamontowane w domu, mieszkaniu bądź biurze. Tutaj do najpopularniejszych należą wspomniane taśmy, przelotki i szelki. Te ostatnie wykorzystują tzw. karnisze, które mają formę drążka mocowanego do ściany lub sufitu.

Karnisze przy zasłonach na przelotki

Metoda zawieszania pozwala na przewleczenie zasłony na przelotki przez karnisz. Dzięki temu można ją płynnie przesuwać bez obaw o zacinanie się charakterystyczne dla niektórych szyn montażowych. Czasami zdarzają się jednak specjalne modele zasłon z taśmami karniszowymi. Tutaj trzeba jednak zastanowić na, który konkretny rodzaj zasłon się zdecydujemy. Przy mieszkaniu na wynajem nie mamy zbytniego wyboru, jednak jeśli mamy własne, to warto dokładnie przemyśleć najpierw jaki system montażu zakupimy, a następnie nad konkretnymi zasłonami gotowymi.

Czy warto przemyśleć zakup zasłon na przelotkach?

Zdecydowanie! Tak jak każdy rodzaj zasłon na wymiar czy gotowych posiadają swoje wady, jak i zalety. Zasłony na przelotkach to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i płynność zawieszaniu. Założenie ich jest znacznie szybsze i prostsze niż przy tradycyjnych. Nie trzeba zakładać np. żabek do taśmy czy męczyć się z przypinaniem równo szelek. Zasłony na przelotkach to doskonała opcja dla osób starszych, a także takich które ograniczają czas niezbędny na domowe porządki.

Czy zasłony na przelotkach mają jeszcze jakieś zalety?

Tak, gdyż wieszanie takich zasłon na przelotkach nie nastręcza dużej trudności. Pozwalają one na błyskawiczne uzyskanie dobrego wyglądu dowolnej aranżacji okiennej. Wystarczy w zasadzie wybrać odpowiedni model zasłon na przelotkach, a następnie równomiernie rozłożyć materiał i nawlec na karnisz. Tradycyjne zasłony czy firan trzeba zawsze składać, trzymać równo i ustawiać na szelkach lub żabkach, a to potrafi trwać nawet godzinę bez wprawy przy wieszaniu. Zasłony na przelotkach można też spiąć, aby tworzyły się charakterystyczne zakładki i przez to fale, jednak nic nie szkodzi, aby dobrze wyglądały zawieszone prosto. Wszystko w zaledwie kwadrans zamiast całego popołudnia spędzanego na składaniu, układaniu i wieszaniu.