Zasłony na tunelu

Światło wpadające przez okno może poprawić nastrój, jednak czasami po prostu przeszkadza. Tutaj bardzo przydatnym elementem wyposażenia są zasłony szyte na wymiar. Pozwalają one wygodnie kontrolować jak jasno jest faktycznie w pokoju. Do tego stanowią również idealną dekorację w przypadku wielu pomieszczeń. W ciągu dnia najchętniej odsłaniamy okna, jednak wieczorami wolimy zagwarantować sobie nieco więcej prywatności. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem będą klasyczne zasłony na tunelu. Wpuszczając do wnętrza słońce pamiętaj, aby mieć również sposób na jego ograniczenie nawet w 100% co konieczne jest np. w pokoju przeznaczonym na sen i regenerację. W swojej ofercie posiadamy również : zasłony zaciemniającezasłony kolorowe oraz zasłony gładkie.

W jaki sposób dobierać dla siebie zasłony na tunelu?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym czego faktycznie potrzebujemy. Zasłony gotowe to idealna decyzja dla osób, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na porządkach i rozwieszaniu. W przypadku tradycyjnych modeli na taśmę lub szelki konieczne jest składanie materiału, przytrzymywanie go i zapinanie na specjalnych zatrzaskach lub żabkach. Zasłony na tunelu ograniczają czas potrzebny na zmianę. W zasadzie wsuwasz wszystko na karnisz i tyle w kilka chwil. Wieczorami dzięki takim zasłonom zagwarantujesz sobie przytulną atmosferę i odcięcie światła aż do późnego popołudnia. W zasadzie zależy to tylko do Ciebie ile potrzebujesz snu, aby wypocząć bez żadnego światła z zewnątrz.

Jakie wybierać zasłony na tunelu?

Jeśli planujemy ciszę, spokój i zasłaniamy szczelnie okna, to trzeba wybrać odpowiedni splot i wielkość zasłon na tunelu. Wszystko w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Artykuły dekoracyjne warto dopasować także do reszty pomieszczenia. Oznacza to, że jeśli mamy szare ściany, to nie dobierzemy do nich zasłon na tunelu w tym samym odcieniu, a np. ciemniejsze w antracycie. Pamiętaj, że jeśli kupisz zbyt krótkie zasłony to będą one przepuszczać światło dołem, a zbyt długie będą niezbyt estetycznie układać się na podłodze.

Czy zasłony na tunelu to dobry wybór dla każdego?

Jak najbardziej! Istnieje kilka metod zasłaniania okien, jednak często zmieniają się one z modą. Zasłony na tunelu to z kolei klasyka, która od lat jest stałym elementem w polskich domach. Niezależnie od aranżacji wnętrz sprawdzą się w 100% idealnie. W wielu mieszkaniach zasłony na tunelu to standard. Nic nie szkodzi jednak, aby zamontować je przy oknie lub mieszkaniu stylu industrialnym, a nawet przy roletach, gdyż w taki sposób zdecydowanie szczelniej zakryją one światło z okna.