Prześcieradła

Czy wiesz w jaki sposób wyposażyć swoją sypialnię? Prześcieradło może zawsze zwijać się na łóżku, jeśli źle je dobierzesz. Natomiast podczas snu potrafi być to niezwykle frustrujące. Dodatkowo w trakcie dnia nieestetycznie zwisające z łóżka prześcieradło może po prostu przeszkadzać i zsuwać się na podłogę, a tym samym ulegać zabrudzeniom. Niby nie ma nic bardziej irytującego, ale zawsze lepiej wykluczać niepotrzebne czynności niż tracić na nie każdego dnia nasz cenny czas. Komfort naszego snu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, a prześcieradło tym samym dobrze dobrane w asyście kołdry będą gwarantem świetnego samopoczucia każdego dnia.

Dobre prześcieradło i komfort snu każdego dnia 

Wysypianie się jest niezwykle istotne. Szczególnie powinniśmy zadbać o to, jeśli mamy aktywny tydzień pracy. Bez odpowiedniej regeneracji nie będziemy w stanie wykonywać swoich obowiązków, a po przyjściu do domu, jedyne co zrobimy to pójście znowu spać. Prześcieradło to podobno detal w tym aspekcie. Jednak warto poświęcić mu równie dużo uwagi, co poduszce i kołdrze. Odpowiedni dobór właściwego prześcieradła będzie  powodował, że każdego wieczoru będziemy wręcz marzyć o chwili odpoczynku. Rozmiary prześcieradeł są różne, a to oznacza, że najpierw musimy kupić dobrane, tak aby wpłynęło na estetykę aranżacji i pozwoliło nam przespać noc bez niepotrzebnego wybudzania się. 

W jaki sposób wybrać rozmiar i rodzaj prześcieradła?

Wielkość prześcieradła zależy od rozmiaru materaca. W tym wypadku wybór będzie dość prosty chyba, że planujemy nim zakryć nieco więcej powierzchni.  Dobór prześcieradła należy więc rozpocząć od dokładnego zmierzenia materaca, a potem decyzji czy kupujemy standardowe prześcieradło czy może z gumką. Do tego dochodzi właśnie kwestia jego długości i szerokości, gdyż wariant z gumką musi być nieco większy niż w przypadku wyboru modelu bez gumki. Prześcieradła mają również inne grubości oraz wysokości, co będzie wpływać na miękkość i wygodę w czasie snu. 

Jaki materiał prześcieradła wybrać?

W tym aspekcie wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. W momencie, gdy wybierzemy najbardziej pasujący model do wystroju sypialni i stylu pościeli model, powinniśmy przemyśleć również rodzaj preferowanej tkaniny. Frotte jest zupełnie inne niż Jersey czy satyna bawełniana. Pozostaje nam do tego także decyzja czy decydujemy się na więcej bawełny, a może mniej i przez to zdecydowanie cieplejsze prześcieradło? Wybierz każdy z tych aspektów wedle własnych preferencji!