Zasłony kolorowe

W praktyce bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór zasłon gładkich zawsze dopasowujących się do większości pomieszczeń. Jeśli nie wiesz jak wyposażyć swoje wnętrze to zawsze wybór najbardziej standardowych i uniwersalnych rozwiązań jest bardzo dobrym pomysłem. Nawet jeśli zmienisz w przyszłości np. stylistykę wnętrza czy zmienisz meble, to zawsze łatwiej Ci będzie dopasować zasłony kolorowe niż te we wzory. Jednolita stylistyka z reguły stanowi jeden zakup na lata korzystania. Trzeba jedynie wiedzieć, które barwy faktycznie sprawdzą się w Twoim domu.

Jakie zasłony kolorowe wybierać?

Tutaj warto zasugerować się przede wszystkim jakie mamy ściany. Zasłony kolorowe muszą pasować do reszty pomieszczenia, jednak o wiele łatwiej jest wybrać barwy niż wzór. W większości sytuacji zasłony kolorowe nie powinny być w takim same jak barwa ściany. Mogą być jednak w widocznie ciemniejszym odcieniu, dzieki czemu optycznie pomieszczenie zwiększy się. Kolory ciepłe dają całkowicie odwrotny efekt i zmniejszają pomieszczenie. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli mieszkanie wydaje Ci się zbyt przestronne, to możesz założyć do niego ciepłego koloru zasłony. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą : zasłony we wzory, zasłony 140x270, zasłony 140x280, zasłony przeźroczyste.

Kolorowe zasłony wpływają na nasze samopoczucie

W głównej mierze warto zastanowić się nad szerokim spektrum odcieni zieleni oraz niebieskiego, gdyż te barwy pozwalają łatwiej się skupić i skoncentrować. Na dodatek możesz bez problemu dopasować je do większości artykułów dekoracyjnych. W zależności od wyboru koloru zasłon, sypialni będzie bliżej do stylu skandynawskiego przy jasnych i ciepłych kolorach lub industrialnego przy zimnych. Warto zastanowić się nad naszymi upodobaniami i preferencjami tak, aby być w nich konsekwentnym przynajmniej do następnego remontu. Dzięki temu jeden zakup kolorowych zasłon wystarczy na bardzo długi czas regularnego użytkowania.

W jaki sposób dobrać kolorowe zasłony do swoich potrzeb?

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Warto mieć na uwadze, że przykładowo ciemniejsze kolory będą zdecydowanie lepiej prezentować się pod kątem funkcjonalnym w sypialni. W tym wypadku mogą one nieco zastąpić charakterystyczne zasłony zaciemniające. Jeśli zajmują one stosunkowo dużą powierzchnię okna, to odetną większość światła, a przez to wyśpisz się dobrze nawet późnym popołudniem. W praktyce zasłony kolorowe posiadają różne zastosowania, a przez to możesz dopasować je idealnie pod swoje potrzeby. Zasłony kolorowe są bardziej wyraźne, gdy posiadają gęstszy splot, a przy tym będą mniej światła przepuszczać przez swój materiał.