Zasłony zaciemniające

Jeśli marzysz o tym, aby każdego dnia wysypiać się do późnego popołudnia lub zregenerować po nocy spędzonej w pracy – wypróbuj zasłony zaciemniające. W praktyce jest to rozwiązanie wybierane najczęściej do kawalerek, a także sypialni. Materiał wykorzystywany w zasłonach na wymiar ogranicza dostęp światła do pomieszczenia nawet w 80%. W dodatku całość można jeszcze dodatkowo zacienić przy pomocy żaluzji montowanych po zewnętrznej stronie okna, a zasłony zaciemniające ułatwią Ci uzyskanie zdecydowanie lepszych kątów oświetlenia, jeśli akurat w danym momencie korzystasz z telewizora czy komputera. W popołudnia pełne świata taki produkt w prowadzi w Twoją rozrywkę przed ekranem więcej komfortu przy oglądaniu. W swojej ofercie posiadamy również zasłony białe, zasłony różowe, a także zasłony czarne.

Zasłony zaciemniające - jak wpływają na komfort wypoczynku?

Dom lub biuro to miejsca, w których spędzamy większość naszego życia. Nie bez powodu, gdyż w pracy zarabiamy na nie, a w domu odpoczywamy, regenerujemy się i poświęcamy czas na rozrywkę. Jednak zasłony zaciemniające to właśnie miejsce, w którym potrzebujemy odpowiedniego gospodarowania światłem. W domu zbieramy siły utracone w ciągu długiego i stresującego dnia. Dzięki temu nie tylko wpłyniesz bardzo pozytywnie na swój wystrój przestrzeni w domu, ale dodatkowo odpoczniesz i ograniczysz problemy związane ze słońcem zbyt wczesnym rankiem wpadającym do okien. Zobacz też zasłony we wzory, oraz zasłony w liście.

Czy zasłony zaciemniające przydają się tylko w sypialni?

Zdecydowanie nie! Jeśli korzystasz z monitora komputera lub telewizora, a pokój dzienny często bywa zbyt nasłoneczniony, to zdecydowanie warto kupić odpowiednie zasłony zaciemniające dopasowane do reszty artykułów dekoracyjnych. Taki wybór ma dodatkowo ogromny wpływ na wystrój pomieszczeń, a przez to nasze samopoczucie w trakcie dnia.

Zasłona zaciemniająca, która nie przepuszcza światła

Zajmują stosunkowo dużą powierzchnię okna i w praktyce zasłaniają także ściany przez co są jednym z pierwszych dodatków, jakie będą widoczne po wejściu do pomieszczenia. Zasłony zaciemniające dodatkowo są zdecydowanie bardziej wyraźne i posiadają gęstszy splot przez co mogą wizualnie zmniejszyć pomieszczenie jeśli dobierzemy je w ciepłym kolorze. Zimne barwy znacząco powiększają optycznie przestrzeń więc lepiej jest dobrać zasłony zaciemniające w takim odcieniu, ale jednocześnie dostosowane do koloru ścian, ale nie w identycznym. Wybór właściwych zasłon to podstawa, więc nie decyduj się na żadne zbyt pochopnie.