Zasłony velvet

Welwet to nic innego jak doskonale wszystkim znany aksamit. Tkanina od lat kojarzy się wyłącznie z elegancją i pełnym luksusem. Nic dziwnego, gdyż wygląd materiału odstawia wiele innych daleko w tył. Zasłony velvet od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dekoratorów wzorujących się na designie rodem z lat 60. i 70. Aksamit jest na tyle charakterystyczne, że wszelkie artykuły dekoracyjne uszyte z welwetu są uznawane za jeden z ciekawszych trendów wnętrzarskich. Nic dziwnego, gdyż faktycznie prezentują się w prawie każdym wnętrzu jak akcesoria klasy premium. W swojej ofercie posiadamy również : zasłony zaciemniające, zasłony zielone, a także ekskluzywne zasłony do salonu.

Czym jest aksamit i jakie są w praktyce zasłony velvet?

Welwet jest grubą tkaniną, która pokrytą jest z wierzchniej strony miękkim materiałem do 3 okołu milimetrów. Dlatego zasłony velvet nie tylko prezentują się bardzo gustownie, ale na dodatek w dotyku nie ma innego podobnego materiału. Dzięki niepowtarzalnemu sposobowi wytwarzania, aksamit odbija światło pod różnym kątem przez co zasłony gotowe tego typu zachwycają charakterystycznym połyskiem. Co ciekawe produkty z welwetu powstają z dwóch bawełny i nierozciętych nitek jedwabnych bądź wełnianych. W praktyce aksamit powstaje więc z 3 różnych materiałów. Dzięki temu zasłony velvet posiadają tak niepowtarzalne właściwości i wygląd. Zamiast dwóch nitek w splocie normalnej tkaniny, przy aksamicie mamy do czynienia z czterema nitkami, które stanowią sedno tego jakie parametry mają zasłony velvet.

Czym różnią się poszczególne rodzaje zasłon velvet?

W przypadku innych produktów z aksamitu lub welwetu pojawiają się takie sformułowania jak np., plusz. Czy są to synonimy? W potocznym znaczeniu jak najbardziej, jednak przy bardziej profesjonalnej nomenklaturze plusz odnosi się do nieco innego typu tkaniny. Zasłony velvet mają mniej tego charakterystycznego pluszowego materiału na powierzchni. Plusz od aksamitu różni się znacznie i jest ogólnym typem tkanin z okrywą włókienną.

Czy warto kupić zasłony velvet?

Jak najbardziej tak! Zamówienie takich zasłon na wymiar spowoduje, że Twoje mieszkanie będzie wyglądało zdecydowanie bardziej wysublimowanie. Aksamit to materiał, który podkreśli każde wnętrze. Welur czyli cienki aksamit to doskonała dekoracja. Dlatego zasłony velvet dopasują się zarówno do standardowego wnętrza, jak i nowoczesnej stylistyki. Produkt tego typu posiada jedwabne wykończenie w droższym produkcie, które odbija światło w sposób jeszcze bardziej specyficzny niż nitki z bawełny lub wełny.