Zasłony błyszczące

W praktyce powinny one dobrze prezentować się razem z wystrojem reszty wnętrza. Dlatego często wielu ludzi stara się nabywać zasłony gotowe dodatkowo pasujące do systemu montażowego w naszym domu. Zasłony błyszczące pozwalają wprowadzić nieco inną świeżość do pomieszczenia. Wiele kolorów z reguły oraz powierzchni mebli bywa matowa, a przez to odpowiednio dobrane zasłony błyszczące przełamują jednostajną stylistykę reszty wnętrza. Ponadto często produkty tego typu wyglądem przypominają zasłony velvet wykonywane bazowo z aksamitu. Nie bez znaczenia pozostaje również kolorystyka dodatków, które powinny idealnie wpisywać się w cały projekt mieszkania. W swojej ofercie posiadamy między innymi : zasłony kolorowe, zasłony na taśmie, a także zasłony zaciemniające.

Czy zasłony błyszczące są dobrym wyborem do mieszkania?

Jak najbardziej! Dlaczego nie? W tym aspekcie bardzo dużo zależy od tego, w jakiej stylistyce planujesz wystrój. W większości przypadków zasłony błyszczące będą przełamywać matowość powierzchni, którymi charakteryzują się np. meble z lepszej jakości politury. Dodatkowo warto wspomnieć, że zasłony to nie tylko artykuł dekoracyjny, gdyż pełni bardzo praktyczną funkcję – zapewnia nam pełną dyskrecję kiedy tylko sobie tego zażyczymy. Faktura i gatunek materiału nie pozostają więc bez znaczenia. Gruby i gęsty splot powoduje, że do wnętrza pomieszczenia będzie dostawać się mniej światła, co dodatkowo pozwoli na większy komfort wynikający z oglądania ulubionych seriali na ekranie telewizora. Światło niejednokrotnie jest naszym największym przeciwnikiem.

Zasłony błyszczące w przypadku klasycznych wnętrz

W tym wypadku bardzo często starsze projekty wnętrz charakteryzują się politurą z błyskiem, do której idealnie dopasowują się zasłony błyszczące. Zasłony wykonuje się z materiałów o różnej grubości. Do tego dochodzi również parametr izolowania światła i hałasu, które z pewnością nie wpłyną na ich wygląd w standardowych projektach wnętrz. Trzeba jednak skupić się na fakturze, a także sposobie układania się, gdyż te powinny być dopasowane do naszego nieco starszego stylu wnętrz. Do tego idealne będą tkaniny lekkie, czyli poliester, a czasami bawełna, z której częściej powstają błyszczące zasłony.

Do czego przydają się zasłony błyszczące?

W dużym stopniu blokują promienie słoneczne, a także dźwięki dobiegające z ulicy. Wszystko zależy jednak od ich grubości, gdyż cienki materiał będzie przepuszczał więcej światła, ale za to łatwiej będzie utrzymać go czystości. Zasłony błyszczące to bardzo subtelny i doskonale wyglądający element dekoracyjny, który sprawdzi się w romantycznych aranżacjach. Sprawdźcie zasłony do kuchnizasłony do salonu glamour