Ręczniki 30 x 50 cm

Poszukujesz mniejszego wariantu, który zmieści się w każdej torbie i pozwoli wytrzeć krople wody po kąpieli? Tanie ręczniki tej wielkości stanowią jeden z lepszych wyborów z perspektywy wyjścia na siłownię czy trening. Warto mieć na uwadze, że nawet niedrogie produkty mogą być miękkie w dotyku i równie dobrze chłonne dla wody. Mniejsze, tanie ręczniki są przyjazne dla oka i w praktyce nie zajmują zbyt wiele miejsca. I właśnie takie powinny być nie ręczniki łazienkowe, a takie do wykorzystania poza domem. Ręcznik 30 x 50 cm kosztuje niewiele i zawsze wygląda dobrze. Warto łączyć jakość z niską ceną, gdyż pozwala to wyposażyć się w kilka lub kilkanaście równocześnie, a potem zabierać je wymiennie na treningi. 

Tanie ręczniki 30 x 50 cm

Gdzie przydadzą się zdecydowanie mniejsze ręczniki? Najczęściej nie w domu, a poza nim, gdyż po wieczornej kąpieli przyda nam się zdecydowanie większy wariant. Jednak w torbie na trening nie zmieści się często większy wariant. Tutaj tani ręcznik 30x50 cm stanowi zdecydowanie lepszy wybór, który świetnie wyciera i nie ślizga się wyłącznie po skórze. Wybór odpowiedniego ręcznika to nie taka prosta sprawa, dlatego warto sugerować się przede wszystkim sprawdzonymi dystrybutorami oraz sklepami. Ręcznik z bawełny klasycznej może być tani. Nie trzeba za niego przepłacać. Wystarczy wybrać model o właściwościach użytkowych ręczników z dobrego materiału. 

Jakie wybierać ręczniki 30 x 50 cm?

Przy wybieraniu ręcznika tego typu warto sprawdzić skład surowcowy ręcznika. Najlepsze będą takie wykonane w 100 procentach z bawełny klasycznej.  Zdarza się również znaleźć czasami trochę bambusa w ręczniku, który jest popularną w ostatnim czasie alternatywą dla standardowych włókien. Ręczniki z udziałem bambusa np. 50% będzie idealnym dodatkiem do reszty z bawełny, tak jak w przypadku np. kołdry. Tanie ręczniki również czasami będą wyposażone we włókno bambusowe. Warianty z domieszką włókna bambusowego mają dodatkowo właściwości bakteriobójcze, co bywa niezwykle korzystne z perspektywy hipoalergiczności. Szybko przy tym schną, a na dodatek stanowią bardzo chłonny materiał. 

Mały i tani ręcznik łazienkowy 

Jeśli nie potrzebujesz większego modelu, to możesz przemyśleć inwestycję w wyłącznie mniejsze ręczniki 30 x 50 cm. Miękkość, wytrzymałość i na dodatek szybkie wysychanie po praniu, to bardzo duża zaleta. Włókna materiału będą chłonąć mniej, gdyż sam tani ręcznik jest mniejszy, a przez to schnie razy szybciej niż większy odpowiednik. Nawet małe model dobrze zbierają wodę. Nie trzeba więc obawiać się, że nie wytrzemy nim ciała po kąpieli lub mocniejszej sesji treningowej.